poświęcone muzyce metalowej

Forum muzyczne

Forum poświęcone muzyce metalowej Strona Główna -> CD -> THORSMORK -"Rise of the Rebellion" (demo) Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
THORSMORK -"Rise of the Rebellion" (demo)
PostWysłany: Czw 13:09, 29 Gru 2005
hekathe
Administrator

 
Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 988
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5





Otwierając płyte nie spodziewałam się cudów. Miałam wrezenie, ze zaraz przesucham dema jakich setki. Bardzo mile się zaskoczyłam. Thorsmork jest to pierwsza kapela grajaca "siekę", która przykuła moją uwagę na dłużej. Już od samego początku wprowadzane są elementy grozy i siły. Dźwieki niczym z jakiegoś horroru rozwijają sie w bardzo dobrą mocną i dynamiczną, ciężką muzykę. Częste zmiany tempa i motywów. Bardzo zróżnicowane utwory. Wokalista ryczy mocnym, świenie wkomponowanym growlem.

Na korzyść wpływa fakt, iż demo tej młodej kapeli zostało nagrane w profesjonalnym studiu, każdy dźwiek jest słyszalny a nie sklepany w jeden potworny chaos, jak to zazwyczaj wsród zespołów grajacych taka muzykę, ma miejsce. Tym samym barwa jest czysta, co w połączeniu z niebanalnymi kompozycjami sprawia , ze i słucha się z przyjemnością. Słyszy się, że chłopaki bawią się swoja muzyką, a sztukę tą opanowali bardzo dobrze. Kawałki mimo, iz ciezkie nie są męczące, muzycy dozują słuchaczowi emocje, tak że wyczekuje każdego nastepnego momentu.

Na krążku praktycznie nie było niczego, co by mi nie pasowało. Czekam na debiutancki album.
Zdecydowanie polecam
ocena 4+/5

Thorsmork -"Rise of The Rebellion"

1. Empty words
2. Difficult Choice
3. Your Guide
4. Hesitation
5. Trust Me


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez hekathe dnia Pią 16:02, 30 Gru 2005, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 2:56, 30 Gru 2005
Gość

 





zawiałlo grozą !!!!!!!

chrzescijanie bójcie się!!!!! Mad
nadchodzi kawalmocnej mrocznej kapeli Exclamation strach sie bac ognia nienawisci ktorym ploną Smile arghhhhhhhh szatan z wami chłopacy buahahahha

"Thorsmork jest to pierwsza kapela grajaca "siekę", która przykuła moją uwagę na dłużej". - Kobieto. Włącz sobie Thunderbolt, Katharsis albo 1349 a zobaczysz co to jest sieka....
PostWysłany: Pią 18:11, 30 Gru 2005
HellSinner
Gość

 





Nauczył się kolega nazw kilku zespołów i będzie szpanował przed przedstawicielką płci pięknej?? A może słucha cięższej muzy od wczoraj i koledzy mu powiedzieli że 1349 czy Thunderbolt to teraz jest największa sieka i nawet jakby Ci sie nie podobało to trzeba słuchać bo tak jest "true"?? Ogarnij się chłopie bo to co podoba się Tobie nie musi się podobać innym. Nie mam w zamiarze tutaj bronić Thorsmork aczkolwiek przyznaję że muzyka też mi się bardzo podoba. Fakt jest kapela która istnieje krótko lecz ma większe horyzonty przed sobą grając muzykę która "przykówa" uwagę a nie jest uznawana za zwykłą siekę. Pozdrawiam i proponuję posłuchać więcej ambitnej muzyki. A no i zapomniałbym... DOROŚNIJ kolego bo największym pozerstwem jest uznawanie siebie za "True".
PostWysłany: Nie 19:35, 01 Sty 2006
Gość2
Gość

 





wszystko fajnie tylko szkoda że usuwacie posty z krytyką...godne pożałowania...
PostWysłany: Nie 20:24, 01 Sty 2006
DROLGOTH
Administrator

 
Dołączył: 23 Cze 2005
Posty: 981
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa





Gość2 napisał:
wszystko fajnie tylko szkoda że usuwacie posty z krytyką...godne pożałowania...


Przeczytaj regulamin.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 9:55, 02 Sty 2006
Battlehorror
Gość

 





Pragne podkreślic, ze posty usuwają administratorzy, a nie członkowie zespołu...
Pozdrawiam
PostWysłany: Pon 16:39, 02 Sty 2006
HellSinner
Gość

 





Skoro się koledze tak bardzo muzyka nie podoba to po co traci czas na pisanie krytyki na forum? Wydaje mi się (a nawet jestem pewny) że jest to sposób na leczenie kompleksów. He He to bardzo orginalne ale na to i tak nie zwraca nikt uwagi więc daruj sobie bo:
1. Owe posty będą usówane Smile
2. Nikt na to nie zwraca uwagi.
3. Tracisz bezsensownie czas który mógłbyś wykorzystać na czytanie wielu innych recenzji by nauczyć się je pisać w taki sposób by wyrazić swoją pogardę (ty wielki antychrześcijaninie słuchający sieki buehehehe) tak by nie usunięto twoich postów. Jak już pisałem - dorośnij, no chyba że nie umiesz pisać to pobaw się lepiej w chowanego ze swoimi kolegami bo komputer możesz popsuć.
Pozdrawiam wszystkich!
PostWysłany: Wto 13:20, 03 Sty 2006
Herr KuleSS
Gość

 





Przesłuchałem to demko z kilka razy ...i wnioski: Jak na debiutanckie demo jest porządnie!!, ja osobiście mam kilka ale: Brzmienie gitar jest mało "ciężkie", jakieś takie conajwyżej thrashowe, brak konkretnego blackowego/deathowego wykopu, basiście struny brzęczą na progach co dobitnie słychać w kawałku rozpoczynającym się od tego instrumentu, wokalista pokazuje że ma możliwości, ale niestety nie ma zadziora, poprawnie krzyczy ale siły to to nie ma, ten gatunek wymaga agresji a w jego wykonaniu jej zabrakło, mamy natomiast próby zmierzenia się z popisami rodem z Cradle of Filth,... kolejney postój: czyli plusy za: słyszalność i jakość nagrania, świetną pracę perkusisty, pojedyńcze ciekawe riffy.... minusy za: wokale, brzmienie gitar i zbyt sterylną jakość nagrania..... Życzę powodzenia w dalszej działalności!!
PostWysłany: Śro 17:52, 04 Sty 2006
Obrus
Gość

 





widze ze dyskusja wrze. i dobrze. lepszy jakiekolwiek zainteresowanie niz obojetnosc. ja w kazdym razie nie zamierzam sie wlaczac w zadne dyskusje bo nie mam ochoty na internetowe dyskusje na ktore szkoda czasu, a lepiej ja przeporawadzac chociazby podczas koncertow. Aloha jak to mawiaja na hawajach..... obrus
PostWysłany: Pią 9:49, 06 Sty 2006
silwerhand
Gość

 





mnie się osobiscie demko podoba. przychylam się do krytyki w stronę brzmienia gitar ale thorsmorkowi o to chodziło więc niech tak będzie. co do wokali to widac ze koles ma gardło. dla mnie osobiscie jest troche za czysto brak blackowego klimatu zbyt duża sterylnosc nagrania ale w skali od 1 do 10 jak na demko daje 8 pozdrawiam thorsmorka i życzę sukcesów.
PostWysłany: Wto 14:49, 17 Sty 2006
Kleju
Gość

 





Pozdrawiam arcziego...!Wink
PostWysłany: Śro 16:25, 18 Sty 2006
Arczi
Gość

 





dzieki za pozdrowienia chociaz nie odwzajemniam. I z jakiej okazji te pozdrowienia??
slow kilka...
PostWysłany: Śro 20:15, 18 Sty 2006
sam szatan
Gość

 





Plytke przesluchalem, obejzalem i do nastepujacych wnioskow z kolega doszedlem, a wiec: po pierwsze okladka sugeruje jakies podziemie, smole, mrok i siarke, a tu ku mojemu zaskoczeniu muzyka wkraczajaca raczej w rejony okupowane przez dimu burger i stare kredki, i nie ma co sie panowie bronic i swietym obuzeniem unosic bo tak niestety jest i nie zmieni tego nic do chwili wydania nastepnego krazka. No to raz : wprowadzajaca w blad okladka, dwa: riffow na calej plycie to macie mniej wiecej tyle ile w jednym kawalku jakiegos Heathen albo Metalliki, a co wiecej kazdy opiera sie na 2 i 3 progu oraz pustej stunie od E do D czyli z finezja i plotem to sie troszke mijacie. no to po 3 i tu was mozna pochwalic - pałkera macie dobrego, na tym sie nie znam jakos specjalnie ale nie ma sie do czego przyjebac wiec zdecydowanie in plus, zwlaszcza na tle innego "podziemnego" chlamu ktory sie u nas w kraju tak ceni(a podziemny to on miotełka jest bo chyba pajace wlasnych instrumentow nie widza i dlatego tak klecza ten piekny sport). No to 4: produkcje macie fajna i w tym temacie to naprawde idzcie jakiegos kwiatka albo laurke narysujcie temu co to dla was odwalił - good shit. po piate: problem wasz to polega nie na tym ze macie wokaliste jakiego macie ale na tym ze to on nie ma jednej ale raczej waznej rzeczy - wyczucia kurna rytmu i to naprawde slychac, no i ksywe ma glupia ze az boli ale to juz mozna przetrzymac. 6 sprawa - podpora sekcji rytmicznej czyli basman jak i perkman nalezycie sie prezentuje i rowniez nie ma sie do czego przyczepic, no i naprawde ten bas dobze na tym demku slychac - kolejny plus. Sprawa kolejna(to juz 7 bedzie) wasz axeman to sie powinien (i tu sory za preklenstwa ale inaczej nie dotrze) najpierw miotełka je***j ortografii naucvzyc bo hellriser a hellraiser to sa dwie miotełka rozne sprawy a ta pierwsza to chyba nie do konca to o co mu chodzilo. No i sprawa 8 - co wy do naglej zarazy powariowaliscie wszyscy, ze was na tych satanistycznych pogan spielo - wiecej nie napisze na ten temat bo rece opadaja i sie boje ze mi tak zostanie. Czyli podsumowujac - sekcja rytmiczna zdecydowanie deklasuje reszte - bo panowie w dziedzinie wiosel to trzeba cosik wiecej wiedziec niz ktora strona sie gitare trzyma, brzmnienie macie zajebiste, ale jakos tak wtornie i niespecjalnie orginalnie - jako remedium polecalbym posluchac czegos wiecej niz Gorgorothow i Darkthronow bo te zespoly tu ewidentnie slychac a te raczej infantylne true blackowe kapelki wzorcami raczej nie sa i prozno szukac wam tam inspiracji bo obie te kapele splodzily mniej przemyslanych riffow niz Sodom w dowolnym utworze. Kurde, panowie nie jest moze extra ale mam nadzieje ze bedzie coraz lepiej, i przede wszystkim orginalniej bo juz najwyzszy czas zeby polska mlodociana scena otrzasnela sie z marazmu i zrozumiala ze podazajac sladami takich gniotow jak blasphemy lub sarcofago to daleko nie zajedzie bo boom prostackiego blacku sie juz skonczyl i juz nie wystarczy ryknac ze na***a sie do rogatego i na****lac ile wlezie kazdy w swoja strone, teraz co najwyzej mozecie zostac zj***ani przez starych blackowcow bo macie po 18 lat, a wiec nie mozecie byc prawdziwkami, od reszty ze na****ia bez pomyslu jest juz i tak za duzo,a od tych co siedza w tym troszke dluzej nic nie uslyszycie bo raczej sie wami nie zainteresuja, tu nawet sam rogaty szef was op****li ze mu przeciag robicie. Mam nadzieje ze potraktujecie ten post jako drogowskaz a nie przeszkode, Pozdrowionka dla calej kapeli. Aha no i wy*****ie z tej waszej strony tego linka do recenzji bo lizanie wlasnych odbytow to sport nie tyle extremalny co niebezpieczny.
PostWysłany: Nie 19:53, 22 Sty 2006
Gość

 





Nie mam w zamiarze tutaj bronić Thorsmork aczkolwiek przyznaję że muzyka też mi się bardzo podoba. Fakt jest kapela która istnieje krótko lecz ma większe horyzonty przed sobą grając muzykę która "przykówa" uwagę a nie jest uznawana za zwykłą siekę.

Byłem na waszej stronce. Trochę mało to obiektywne gdy wypowiada się członek tego zespołu...
PostWysłany: Nie 21:02, 22 Sty 2006
Battlehorror
Gość

 





Anonymous napisał:
Nie mam w zamiarze tutaj bronić Thorsmork aczkolwiek przyznaję że muzyka też mi się bardzo podoba. Fakt jest kapela która istnieje krótko lecz ma większe horyzonty przed sobą grając muzykę która "przykówa" uwagę a nie jest uznawana za zwykłą siekę.

Byłem na waszej stronce. Trochę mało to obiektywne gdy wypowiada się członek tego zespołu...


...
Proponuję zmienić okulistę, ewentualnie trochę bardziej skupiać się na literkach
Ja osobiście widzę różnicę między słowem Hellriser, a HellSinner, za którym kryje sie osoba nie należąca do składu kapeli...
A więc takie oskarzenia są bezpodstawne - nie zwykliśmy wypowiadać się samouwielbieńczo na temat własnej twórczości...
Pozdrawiam
THORSMORK -"Rise of the Rebellion" (demo)
Forum poświęcone muzyce metalowej Strona Główna -> CD
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 2  
Idź do strony 1, 2  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin