poświęcone muzyce metalowej

Forum muzyczne

Forum poświęcone muzyce metalowej Strona Główna -> CD -> VALINOR - It Is Night
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
VALINOR - It Is Night
PostWysłany: Nie 10:59, 15 Sty 2006
hekathe
Administrator

 
Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 988
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5





"It Is Night" to drugi album grajacego już od ładnych paru(nastu) lat zespołu Valinor z Dębicy. Już sam początek zapowiada płytę bardzo ciekawie, klawiszowe intro i takiż sam utwór wprowadzają słuchacza w niezwykły klimat płyty. Sama nie wiem na którą półkę położyc ta płytę. Przeplatają sie na niej elementy gothic, power, black. Nię chcę ich porównywac, do żadnego innego zespołu, choćby z tego powodu, iz w Polsce są jedyni i niepowtarzalni. Wydaje sie, ze zespół na prawdę przyłożył sie do materiału. Całość jest bardzo dynamiczna. Praktycznie żaden kawałek nie jest podobny do poprzedniego ale... tylko do pewnego momentu. Już po któryms utworze z kolei, człowiek odrywa sie od płyty, zaczyna byc trochę nudnawo. słyszymy wiele motywów, wokaliz, dość ciekawych riffów, ale chyba czegos brakuje... Chórki zupełnie z innej bajki. Odnosiłam bardzo różne, sprzeczne ze sobą wrażenia. Zazwyczaj zaskakiwały mnie i powodowały, ze wsłuchiwałam się bardziej. Jednakże były też utwory, w których pasowały one jak kij do oka. Co nie znaczy, ze nie są poprawne, jak najbardziej są. Powiedziałabym nawet, iz są dobre choć i wpadki głosowe się zdarzają. Cała płyta jest niezwykle melodyjna, działa to na wielki plus. Bardzo podobały mi się elementy klawiszowe, dźwieki dzwonów, chóry czy inne wstawki, które powodowały, ze właczałam krążek po raz drugi, trzeci i kolejny.

Ocena 3+/5

Valinor - "It Is Night"
1. .. Gog or god ?
2. In the mist... part I
3. The world and the dream
4. It is night
5. In the mist... part II
6. In the mist... part III
7. Chasing the moral's luxury
8. Falseness and struggle
9. Your love


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
VALINOR - It Is Night
Forum poświęcone muzyce metalowej Strona Główna -> CD
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin